Nepromokavé kalhoty

Nepromokavá bunda a nepromokavé kalhoty, to je základ outdoorového vybavení, které využijete nejen na horách. Spolehlivě ochrání od deště, ale také od sněhu a studeného větru. Nosit se dají na venkovní sportovní aktivity, ale také třeba na práci okolo domu, když zrovna nepřeje počasí.

nepromokavé kalhoty, outdoorové oblečení, sport, venkovní aktivity

Nepromokavé, ale prodyšné 

Při koupi nepromokavých kalhot je třeba, všímat si hodnot vodního sloupce, ale sledovat také prodyšnost, protože tyto hodnoty musí jít ruku v ruce. Samotná, byť vysoká hodnota vodního sloupce (nad 2 000 mm se jedná o vodě nepropustnou tkaninu) totiž komfortní nošení nezaručí. Pokud by tkanina nebyla zároveň prodyšná, tkanina by uzavírala vlhkost uvnitř a kalhoty by studily od vlastního potu. A ještě jedna důležitá vlastnost pro vrchní vrstvu outdoorového oblečení je voděodpudivost, která zajistí to, aby kapky vody na tkanině neulpívaly.

S krátkým zipem, tříčtvrteční nebo celorozepínací

Nepromokavé kalhoty vybírejte podle aktivit, ve kterých je budete nosit. Nepromokavé kalhoty s krátkým zipem využijete třeba na trekking, kdy si je můžete přetáhnout přes outdoorovou obuv. S tříčtvrtečním zipem do půli stehen nebo celorozepínací jsou ideální pro oblékání třeba na pohyb ve sněhu - na sněžnicích nebo při VHT.

Nepromokavé kalhoty pro muže i ženy

Nepromokavé kalhoty si můžete pořídit ve variantě pro muže i pro ženy. Nepromokavé kalhoty pro ženy mají stejné funkční vlastnosti, ale střih odpovídá ženské anatomii těla a navíc, kalhoty bývají vyrobeny z textilií zářivějších barev.

Materiál na výrobu nepromokavých kalhot

Na výrobu nepromokavých kalhot se používají ultralehké syntetické tkaniny (membránový materiál GORE-TEX, GORE-TEX PACLITE® Plus, GORE-TEX Shake Dry™, DRILITE® LOFT 30D,...). Důležité je, aby byly nepromokavé kalhoty lehké, snadno sbalitelné a dobře se navlékaly. Některé nepromokavé kalhoty se hojně využívají jako kalhoty převlekové, pod které se ještě vejdou další kalhoty.

Značky

Kvalitní a pohodlné kalhoty na outdoorové aktivity vyrábí spousta známých firem u nás i ve světě. Namátkou můžeme jmenovat světově známou českou firmu Tilak nebo Direct Alpine. Britskou kvalitu zastupuje firma Rab a německou zase světově proslulá firma Ortovox.

Cena

Nepromokavé kalhoty na běžné outdoorové aktivity koupíte již za cenu kolem dvou tisíc korun. Ale pokud budete chtít kvalitu do extrémních podmínek, najdete i kousky za více než deset tisíc korun. Záleží na tom, na jaký druh outdoorové aktivity a do jakého ročního období nepromokavé kalhoty potřebujete. 

Kde koupit nepromokavé kalhoty

Největší výběr nepromokavých kalhot najdete v ověřených internetových obchodech. Najdete zde kalhoty v různých cenových relacích a v podrobných popisech si vyberete, kam se ty, vámi vybrané kalhoty, hodí. A pokud jejich reálná podoba nebude odpovídat vašim představám, bez obav můžete kalhoty vrátit. Jen je třeba, aby byly v původním stavu, se všemi visačkami a nesmí uplynout více než 14 dní od data převzetí balíčku. Tak co? Vybrali jste si z pestré nabídky takové, které budou vaším nepostradatelným společníkem při venkovních aktivitách i v nepříznivém počasí? 

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Mikiny a svetry na outdoorové aktivity

Mikiny a svetry patří v zimním a chladnějším období mezi oblíbené části oblečení. Na to, aby nám při venkovních...
více…

Bouldermatky

Dříve, než se společně podíváme na výběr těch nejlepších bouldermatek, vysvětlíme si, co to vlastně ten, tolik...
více…

Mačky - zimní výbava nejen pro horolezce

Mačky patří k základní zimní výbavě do hor a mezi skialpinisty a horolezci se těší velké oblibě. Tato “stoupací...
více…

Vklíněnce, friendy, šrouby, skoby

Cinkání kovu zní horolezcům přímo jako oslavná symfonie. Správný horolezec se vydává na skály doslova ověnčen...
více…

Jištění a slaňování

Lezení není jen cesta nahoru, ale také bezpečná cesta dolů. Naštěstí stejně jako přibývá nadšenců pro tento...
více…

Ferraty

Zajištěné cesty - Via ferraty, to je příležitost pro sportovně nadané lidi, dostat se tam, kam dříve mohli jen...
více…

Horolezecké a skialpinistické helmy

Helma je u některých sportů pouze pro větší pocit bezpečí. To ale neplatí pro lezení v horách, na skalách a...
více…

Lezení - úvazky neboli sedáky

Lezení je krásný sport, ale má také svá rizika, stejně jako všechny adrenalinové sporty. Ta lze přitom hodně...
více…

Lezení - lezečky

Začínáte s lezením nebo naopak zvyšujete svoji výkonnost a potřebujete boty na jiný povrch? Boty na lezení nebo...
více…

Sněžnice

Milujete zimní procházky a brouzdání čerstvě napadaným sněhem? Rádi byste se podívali i do míst, kde nejsou...
více…