Cestování za sportem - sportovní turistika

Sportovní turistika existuje mezi druhy turistiky v podstatě od dob vzniku samotného turismu. Díky antické olympiádě za dob starověkého Řecka víme, že sportovní turistika vzkvétala už tehdy. Tehdy na olympiádu mířil lid z celého Řecka, nejsilnější a nejlepší sportovci a také v době úpadku starého Řecka, kdy k moci nastoupila Římská říše se na olympiádu nezapomnělo. Římané ji obnovili a ještě více rozšířili. Umožnili na ni vstup dokonce i svým podrobeným územím a tak se na ní objevilo ještě více pestřejší obecenstvo a v hledišti samozřejmě ještě pestřejší paleta diváků.

cestování, OH, sportovní utkání, cestování za sportem, potápění

Olympiáda

Dnes tomu není jinak. I dnes olympiáda láká velké množství lidí, pozornost doslova celého světa a dokáže pohnout výrazně celou ekonomickou země. S něčím takovým počítalo i Rio de Janeiro LOH 2016. Vždyť ubytování bylo problém sehnat již měsíc před konáním olympiády. Zvýšené ceny neodradily lidí v nákupu. Olympiáda je jen jednou za 4 roky. Obrovské peníze tedy během letní olympiády směřují do země a konkrétního místa konání her.

Cyklistika, hokej, fotbal a vlastně jakýkoliv sport

Ať už Formule 1, závod fregat v Kielu, nebo závody Iron man ... týmové sporty jako basketbal hokej, fotbal a mnoho dalších. To vše dokáže hýbat masami. Tam kde jde klub, jdou i fanoušci. I tam, kde nikdy nebyli a běžně by tam necestovali, mnozí jedou jen proto, že zůstávají věrní klubu. Jsou to i lidé, kteří si zkrátka nechtějí nechat ujít určité sportovní událost. Chtějí vidět sportovní hvězdu v akci, nebo chtějí vidět výkony svého idola. Za sportem se cestuje zcela běžně. A komu nestačí cílový sport, může si v hotelích užít další vymoženosti sportovního typu jako tenisové kurty, volejbalové hřiště, či golf.

Golfová turistika

Golfová turistika je odvětví sportovní turistiky. Mezi jejími vyznavači dominují movitější lidé, zejména pánové. Ale golf nehrají pouze muži nebo starci. Stále více mu na chuť přicházejí stále mladší a mladší hráči. Za golfem se také často cestuje. Golfové resorty jsou často luxusní hotely, které nabízejí zejména golfové hřiště a pak i různé další služby pro golfem "zmožené" sportovce. Ze vzdálenějších míst je to například Kuba, Dominikánská republika, El Salvador, Mexiko, Dubaj. Pro vyznavače určitého standardu jsou zase známé Irsko, Skotsko, Kanada nebo USA. Golf se však nakonec hraje všude, profesionální turnaje se z času načas konají i v místech, kde běžné nejsou, takže jednoznačně vymezit destinace pro běžné neprofesionály není s jistotou možné.

Potápěčská turistika

Určitý druh turistů nepojede do Polska, ani do Paříže, pokud jednou podlehl potápění. Jeho destinacemi pro dovolenou bude Rudé moře, Karibik, a v podstatě jakékoliv jiné moře, kde může svou potápěčskou výstroj rozbalit a provětrat ... či spíše namočit. S potápěčským průkazem se dá mnohem více, než bez něj. Profíci v potápění dobře ví, kam cestovat a co sledovat. Mnohým ke štěstí stačí sledovat podmořský svět na vlastní oči a to je dokáže uspokojí víc, než lezení po horách a cokoli jiného. Není se čemu co divit. Některá podmořská místa jsou opravdu krásná.

Cykloturistika

Cykloturistika je snad nejdostupnější druh turistiky, kterou lze nazvat aktivní a sportovní od samého začátku. Už s kolem se dá na turistiku vyrazit. Cestovat po vytýčené trase, nebo kdykoliv z ní sklouznout jinam. Cyklotras najdeme po celé Evropě i po mnoha ostrovech opravdu dostatek.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Silvestrovský pobyt s dětmi na horách

Silvestr na horách? Za okny padá sníh, ale příjemně hřeje a praská dřevo v krbu. Po příjemně stráveném dni na...
více…

Cestování s malými dětmi k moři a nástrahy, které tam na vás čekají

Cestování s malými dětmi do exotických destinací má svá rizika. To už záleží na samotném rodiči, zda malé...
více…

Na čem je radost jezdit? Průvodce nejlepšími skate deskami

Skateboarding není jednoduchý sport. Pokud si přejete podávat opravdu excelentní výkony, provádět dosud nezdolané...
více…

Značka tenisek New Balance letos oslavila 115. výročí

Letos uplynulo již neuvěřitelných 115 let od založení značky New Balance. Jejím zakladatelem je William J. Riley,...
více…

Ty nejpádnější důvody, proč nezanedbat cestovní pojištění

Cestovní pojištění je důležité, pokud chcete mít jistotu, že si budete moci dovolit lékařskou péči při cestě do...
více…

Oblíbenost zimních sportů narůstá - proč sportovat v zimě?

Většina lidí ještě stále věnuje pozornost pouze venkovním aktivitám, kdy je venku docela příjemně. Ovšem jakmile...
více…

5 důvodů, proč si pořídit sněžnice

Sněžnice se po staletí používají jako dopravní prostředek zasněženou krajinou. Pro výběr těch správných...
více…

6 zdravotních výhod, které přináší lyžování

Pro někoho je lyžování nutnost, protože bydlí na horách nebo tam má chalupu a pravidelně tam jezdí. Projít některé...
více…

Základní vybavení pro každého malého hokejistu

Hokej je oblíbená hra, která baví nejen dospělé, ale i malé děti. Nejeden malý kluk se touží stát hokejistou.  Aby...
více…

3 pádné důvody, proč používat lyžařskou helmu

Četné studie ukazují, že počet zranění hlavy při tomto zimním sportu se zvyšuje. Používání lyžařské helmy má...
více…