Cestování za sportem - sportovní turistika

Sportovní turistika existuje mezi druhy turistiky v podstatě od dob vzniku samotného turismu. Díky antické olympiádě za dob starověkého Řecka víme, že sportovní turistika vzkvétala už tehdy. Tehdy na olympiádu mířil lid z celého Řecka, nejsilnější a nejlepší sportovci a také v době úpadku starého Řecka, kdy k moci nastoupila Římská říše se na olympiádu nezapomnělo. Římané ji obnovili a ještě více rozšířili. Umožnili na ni vstup dokonce i svým podrobeným územím a tak se na ní objevilo ještě více pestřejší obecenstvo a v hledišti samozřejmě ještě pestřejší paleta diváků.

cestování, OH, sportovní utkání, cestování za sportem, potápění

Olympiáda

Dnes tomu není jinak. I dnes olympiáda láká velké množství lidí, pozornost doslova celého světa a dokáže pohnout výrazně celou ekonomickou země. S něčím takovým počítalo i Rio de Janeiro LOH 2016. Vždyť ubytování bylo problém sehnat již měsíc před konáním olympiády. Zvýšené ceny neodradily lidí v nákupu. Olympiáda je jen jednou za 4 roky. Obrovské peníze tedy během letní olympiády směřují do země a konkrétního místa konání her.

Cyklistika, hokej, fotbal a vlastně jakýkoliv sport

Ať už Formule 1, závod fregat v Kielu, nebo závody Iron man ... týmové sporty jako basketbal hokej, fotbal a mnoho dalších. To vše dokáže hýbat masami. Tam kde jde klub, jdou i fanoušci. I tam, kde nikdy nebyli a běžně by tam necestovali, mnozí jedou jen proto, že zůstávají věrní klubu. Jsou to i lidé, kteří si zkrátka nechtějí nechat ujít určité sportovní událost. Chtějí vidět sportovní hvězdu v akci, nebo chtějí vidět výkony svého idola. Za sportem se cestuje zcela běžně. A komu nestačí cílový sport, může si v hotelích užít další vymoženosti sportovního typu jako tenisové kurty, volejbalové hřiště, či golf.

Golfová turistika

Golfová turistika je odvětví sportovní turistiky. Mezi jejími vyznavači dominují movitější lidé, zejména pánové. Ale golf nehrají pouze muži nebo starci. Stále více mu na chuť přicházejí stále mladší a mladší hráči. Za golfem se také často cestuje. Golfové resorty jsou často luxusní hotely, které nabízejí zejména golfové hřiště a pak i různé další služby pro golfem "zmožené" sportovce. Ze vzdálenějších míst je to například Kuba, Dominikánská republika, El Salvador, Mexiko, Dubaj. Pro vyznavače určitého standardu jsou zase známé Irsko, Skotsko, Kanada nebo USA. Golf se však nakonec hraje všude, profesionální turnaje se z času načas konají i v místech, kde běžné nejsou, takže jednoznačně vymezit destinace pro běžné neprofesionály není s jistotou možné.

Potápěčská turistika

Určitý druh turistů nepojede do Polska, ani do Paříže, pokud jednou podlehl potápění. Jeho destinacemi pro dovolenou bude Rudé moře, Karibik, a v podstatě jakékoliv jiné moře, kde může svou potápěčskou výstroj rozbalit a provětrat ... či spíše namočit. S potápěčským průkazem se dá mnohem více, než bez něj. Profíci v potápění dobře ví, kam cestovat a co sledovat. Mnohým ke štěstí stačí sledovat podmořský svět na vlastní oči a to je dokáže uspokojí víc, než lezení po horách a cokoli jiného. Není se čemu co divit. Některá podmořská místa jsou opravdu krásná.

Cykloturistika

Cykloturistika je snad nejdostupnější druh turistiky, kterou lze nazvat aktivní a sportovní od samého začátku. Už s kolem se dá na turistiku vyrazit. Cestovat po vytýčené trase, nebo kdykoliv z ní sklouznout jinam. Cyklotras najdeme po celé Evropě i po mnoha ostrovech opravdu dostatek.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Cviky na posílení Achillovy šlachy a jako prevence úrazu

Achillova šlacha je velmi namáhaná část našeho těla. Spojuje lýtkové svaly s chodidlovým svalem a patní...
více…

Čtyři rady pro zdraví, pohodu a dobrou náladu

Být v dobré kondici, to neznamená být vysportovaný. Dobrá kondice, to je mnoho věcí, které musí být v harmonii. A...
více…

Zdravý pohyb, to jsou především zdravé klouby

Sportování a vůbec pohyb je prospěšný pro tělo v každém věku. Ale s přibývajcími roky je třeba dbát i na to, že...
více…

Prodloužený víkend v Budapešti, Paříži východu

Blíží se prodloužený víkend a vy ještě nevíte, kde ho prožít? Zkuste zajet do Budapešti! Budapešť je přímo...
více…

Posilovací guma zpevní postavu, posílí svaly a zdravě protáhne celé tělo

Chcete posílit svaly, protáhnout se a zpevnit postavu? Nemusíte si hned kupovat permanentky do posilovny nebo...
více…

Fartlek - tréniková metoda pro vytrvalostní běh

Fartlek je tréninková metoda, která pochází ze Švédska. Jde o metodu, kde se používají vytrvalostní a rychlostní...
více…

Bolest kolen způsobuje nevhodný sport, nadváha a špatná strava

Bolest kolen, to může být příznak kloubního onemocnění, ale také to, že se k nim chováme macešsky. A nemusí to...
více…

O čem a čím se baví dnešní děti?

Asi by nebylo těžké uhádnout nejoblíbenější hračku malých i velkých dětí. Ale o tom, že si děti hrají s mobily,...
více…

Unikátní hotel s deštným pralesem v Dubaji

Hotel s vlastním bazénem? Ale hotel s vlastním lesem, to už bude unikát! Budují ho v Dubaji a nebude to ledajaký les,...
více…

Adrenalinové sporty jako důkaz odvahy či holá nerozvážnost?

Adrenalinové zážitky lákají. Dobrodružství spojené s rizikem svádí zejména během letních měsíců. Znáte však...
více…