Softshellové kalhoty

Běžné outdoorové aktivity přímo vybízí k tomu, aby se prováděly v pohodlném a dostatečně komfortním oblečení. A komfort v tomto případě znamená zejména nepromokavost, prodyšnost a tepelnou izolaci. Tyto vlastnosti materiálu musí ale zcela určitě podporovat pohodlný střih. Proto si tak často k venkovním činnostem vybíráme právě kalhoty z softshellu. Osvědčily se zejména v přechodném období nebo v mírnější zimě. 

softshellové kalhoty, outdoorové aktivity, sport, vycházkové oblečení
 

Měkká "skořápka"

Co je softshell? Název tohoto moderního funkčního materiálu vznikl spojením dvou anglických slov soft - měkký a shell - schránka nebo také skořápka. Jedná se o třívrstvý materiál, kde první vrstva je voděodpudivá, druhou tvoří nepromokavá membrána a třetí je hřejivá vnitřní vrstva, nejčastěji fleece.

Proč outdoorové kalhoty z softshellu

Softshell je tolik oblíbený zejména díky své voděodolnosti, prodyšnosti, a také protože neprofoukne. Při výběru si je třeba ujasnit, kam budete softshellové kalhoty nejčastěji nosit. Zda je lepší, vybírat z variant s membránou, které jsou většinou dražší, ale více odolávají nepříznivému počasí. Nebo raději vybrat variantu bez membrány, která je lehčí a snadněji sbalitelná. Ideální také je, zkombinovat nošení softshellových kalhot s neméně oblíbenou a dokonale funkční softshellovou bundou.

Pro muže i pro ženy

Sportovní kalhoty z funkčního softshellu si můžete vybrat v mnoha variantách pro muže i pro ženy. Softshellové kalhoty pro ženy mají stejné funkční vlastnosti, jen častěji výrobci volí líbivější design a zářivější barvy. 

Cena

Softshellové kalhoty koupíte za ceny přibližně od jednoho tisíce korun, ale pokud budete chtít kalhoty na extrémní vysokohorskou turistiku a hodně prestižní značku, klidně si připravte i více než deset tisíc korun.

Značky a výrobci

Softshellové kalhoty vyrábí řady světově známých a ověřených firem. Hodně drahé a dokonale propracované jsou kalhoty německé značky Ortovox. Britskou kvalitu zastupuje firma Mountain Equipment. Pokud ale preferuje českou kvalitu, vybrat si můžete třeba značku Tilak nebo High Point. Záleží na vás, kterou ověřenou značku si oblíbíte. 

Kde koupit softshellové kalhoty

Největší výběr softshellových kalhot najdete v ověřených internetových obchodech. Můžete si zde v pohodlí domova vybrat nejen softshellové kalhoty, ale také pohodlnou softshellovou bundu od oblíbené značky. A pokud se výběr ukáže jako špatná volba, můžete kalhoty s visačkami a v originálním balení do 14 dnů vrátit. E-shop vám vrátí peníze a ani nemusíte uvádět důvod vrácení. Nakoupíte v klidu domova a po kontaktování obchodu k Vám dorazí i kurýr, který odveze řádně zabalený produkt zpět prodávajícímu. Tak co? Už jste si vybrali?

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Kotníkové trekové boty

Pořídit si vysoké trekové boty, to není pro aktivní turisty a turistky pouze módní záležitost, ale vyloženě...
více…

Termoprádlo pro ženy

Pryč jsou doby, kdy spodní prádlo a trička ovládala bavlna, která je sice na nošení velice příjemná, ale nesvědčí...
více…

Termoprádlo pro muže

Termoprádlo byl ještě před pár desítkami let zcela neznámý pojem. A dnes? Bez termoprádla si neumí představit svůj...
více…

Vesty - péřové, proti větru a zateplené

Vrstvení oblečení je vynikající předpoklad k tomu, aby nám v chladu, vlhku a větru nebyla zima. Pokud si vyberete jako...
více…

Bundy proti větru

Bundy proti větru neboli “větrovky” jsou populární mezi sportovci a lidmi, kteří milují aktivní pohyb velkou řadu...
více…

Bouldermatky

Dříve, než se společně podíváme na výběr těch nejlepších bouldermatek, vysvětlíme si, co to vlastně ten, tolik...
více…

Smyčky - sešité, expresní a pomocné šňůry

Sešité, expresky nebo metráž? Řeč bude o smyčkách neboli smycích, které patří mezi nezbytnosti každého horolezce....
více…

Magnézium a pytlíky na magnézium

Rytíři skal (i umělých stěn) nemají u pasu meč, ale speciální pytlík. V něm schraňují jako poklad magnézium...
více…

Lana

Vybrali jste si za svůj koníček bouldering? Tak je pro vás článek o lanech zbytečný! Ale pro ostatní lezecké sporty...
více…

Karabiny a expresky

Karabina je pro lezce opravdový základ, stejně jako lezečky, lano a helma. Na rozdíl od nich je ale karabina pomůcka,...
více…