Tašky přes rameno

Tašky přes rameno, to jsou evergreeny mezi taškami. Muži je často nosí do práce, ženy zase do posilovny nebo na kolektivní sporty. Nebývají příliš objemné, ale vejde se do nich vše potřebné. Koupit si je můžete v unisex provedení, ale také ve vyloženě pánské nebo dámské verzi. Ve své nabídce je mají věhlasné firmy na sportovní vybavení a outdoorové aktivity.

taška přes rameno, cestování

Taška přes rameno versus batoh na záda

O všech výhodách batohu si můžete přečíst v jiném našem článku, ale zásadní rozdíl je v tom, že batoh se lépe a komfortněji nosí. V tašce přes rameno máte zase své věci ve větším bezpečí a rychleji se k nim dostanete. Tašku přes rameno více využijete ve městě a batoh je spíše do přírody, protože třeba v přeplněném dopravním prostředku bývá často batoh na obtíž. Ideální řešením je také něco mezi, když má taška odepínací popruhy, které ji umožní vzít na ramena.

Objem tašky a vnitřní organizér

Velikost tašky přes rameno většina výrobců značí písmeny, stejně jako oblečení. S (Small) je malá taška s objem klidně i pouhý jeden litr, M (Medium) střední s objemem většinou do 20 litrů a L (Large) se honosí objemem třeba i 40 litrů. Objem vybíráme samozřejmě podle účelu, ke kterému bude taška sloužit. Větší se hodí na sportovní akce, menší na nezbytnosti do práce. Ale nemusí to být vždy tak, protože mnozí i do práce nosíme spoustu věcí a třeba i notebook, který potřebuje svoji speciální a polstrovanou vnitřní kapsu. Určitě by taška měla mít přehledný vnitřní organizér a alespoň jednu uzavíratelnou vnější kapsu, do které si můžete dát třeba lístek na MHD, abyste ho nemuseli v případě kontroly zuřivě hledat ve vnitřku tašky.

Dámská nebo pánská verze

I zde je stejně jako u batohů lepší, vybrat si mezi dámskými nebo pánskými variantami. Ženy v dámském provedení najdou zářivější barvy, ale sportovní typy žen stejně zabrousí minimálně do kategorie unisex.

Sportovní nebo elegantní verzi

Tak to záleží na stylu oblékání a na tom, kam tašku budete převážně nosit. Podle toho si i vyberte materiál, který byl na výrobu tašky použit. Koupit si můžete i chladící tašku přes rameno, kterou využijete při rodinném pikniku nebo na cestu autem na dovolenou.

Značka tašky přes rameno

Tašky přes rameno vyrábí řada firem, ale ne všechny jsou stejně kvalitní. Přestože “obyčejná” taška přes rameno nemusí sedět tak dokonale jako batoh v náročných horských podmínkách, je třeba i zde pečlivě vybírat a zaměřit se na patřičné detaily. Spolehnout se určitě můžete na kvalitu amerických firem Osprey nebo Peak Design a ověřenou kvalitu z Čech, firmy Boll nebo Singing Rock.

Kde koupit kvalitní tašku?

Největší výběr tašek přes rameno najdete v internetových obchodech, kde jsou i příznivější ceny. Tašku si můžete v klidu osahat, prohlédnout a i s neodtrženou visačkou si ji chvíli po bytě ponosit. V případě, že jste koupili tašku, která se vám v reálu nebude líbit, můžete ji bez obav vrátit do 14 dnů a firma má ze zákona povinnost, vrátit vám peníze. Ale vybírejte pečlivě, protože odeslání balíčku stojí peníze a čas. Na co se zaměřit víte, tak vybírejte pomalu a s rozmyslem. Sice ceny značkových tašek nejsou tak závratné jako ceny batohů na cestu do velehor, ale stejně si připravte aspoň tisícovku.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Kompasy, buzoly, dalekohledy

Chystáte se na na nejznámější poutní cestu do španělského Santiaga de Compostela nebo jen tak budete putovat po...
více…

Svítilny - ruční svítilny, čelovky a lampy

Kvalitní svítilna by neměla chybět v žádné outdoorové výbavě. Je sice pravda, že svítilnu má i každý mobilní...
více…

Obaly na karimatky a spacáky

Nejrůznější obaly a vaky patří již tradičně k výbavám cestovatelů. Použít se dají nejen na ochranu spacáků,...
více…

Ledvinky

Ledvinky jsou velmi praktické malé vaky, uzavřené zipem. Jejich historie nesahá do minulého století, jak by se mohlo...
více…

Dětské batohy

Dítě není zmenšený dospělý, ale rádo dospělé napodobuje. Proto když jde rodina na výlet a balí objemná...
více…

Léto je tu, vyrazte do přírody!

Příroda dělá s naší duší hotové zázraky. Využijte krásné letní počasí a vyrazte do přírody sami, se svou...
více…

Tipy na romantický víkend pro dva

Už delší dobu přemýšlíte, jak příjemně strávit víkend s milovanou polovičkou, ale nemáte nejmenší tušení, za...
více…

Komfortní spaní v přírodě: Outdoorové vybavení HUSKY

HUSKY je česká firma, která se specializuje na výrobu outdoorového vybavení. Nabídnout může batohy, spací pytle,...
více…

Cestování za sportem - sportovní turistika

Sportovní turistika existuje mezi druhy turistiky v podstatě od dob vzniku samotného turismu. Díky antické olympiádě za...
více…

Kempingové vybavení - nábytek, chladící zařízení a doplňky

Kempování, to nejsou jen výlety a vodní radovánky. To jsou také chvíle, kdy si chcete pohodlně posedět, popovídat a...
více…