Tašky přes rameno

Tašky přes rameno, to jsou evergreeny mezi taškami. Muži je často nosí do práce, ženy zase do posilovny nebo na kolektivní sporty. Nebývají příliš objemné, ale vejde se do nich vše potřebné. Koupit si je můžete v unisex provedení, ale také ve vyloženě pánské nebo dámské verzi. Ve své nabídce je mají věhlasné firmy na sportovní vybavení a outdoorové aktivity.

taška přes rameno, cestování

Taška přes rameno versus batoh na záda

O všech výhodách batohu si můžete přečíst v jiném našem článku, ale zásadní rozdíl je v tom, že batoh se lépe a komfortněji nosí. V tašce přes rameno máte zase své věci ve větším bezpečí a rychleji se k nim dostanete. Tašku přes rameno více využijete ve městě a batoh je spíše do přírody, protože třeba v přeplněném dopravním prostředku bývá často batoh na obtíž. Ideální řešením je také něco mezi, když má taška odepínací popruhy, které ji umožní vzít na ramena.

Objem tašky a vnitřní organizér

Velikost tašky přes rameno většina výrobců značí písmeny, stejně jako oblečení. S (Small) je malá taška s objem klidně i pouhý jeden litr, M (Medium) střední s objemem většinou do 20 litrů a L (Large) se honosí objemem třeba i 40 litrů. Objem vybíráme samozřejmě podle účelu, ke kterému bude taška sloužit. Větší se hodí na sportovní akce, menší na nezbytnosti do práce. Ale nemusí to být vždy tak, protože mnozí i do práce nosíme spoustu věcí a třeba i notebook, který potřebuje svoji speciální a polstrovanou vnitřní kapsu. Určitě by taška měla mít přehledný vnitřní organizér a alespoň jednu uzavíratelnou vnější kapsu, do které si můžete dát třeba lístek na MHD, abyste ho nemuseli v případě kontroly zuřivě hledat ve vnitřku tašky.

Dámská nebo pánská verze

I zde je stejně jako u batohů lepší, vybrat si mezi dámskými nebo pánskými variantami. Ženy v dámském provedení najdou zářivější barvy, ale sportovní typy žen stejně zabrousí minimálně do kategorie unisex.

Sportovní nebo elegantní verzi

Tak to záleží na stylu oblékání a na tom, kam tašku budete převážně nosit. Podle toho si i vyberte materiál, který byl na výrobu tašky použit. Koupit si můžete i chladící tašku přes rameno, kterou využijete při rodinném pikniku nebo na cestu autem na dovolenou.

Značka tašky přes rameno

Tašky přes rameno vyrábí řada firem, ale ne všechny jsou stejně kvalitní. Přestože “obyčejná” taška přes rameno nemusí sedět tak dokonale jako batoh v náročných horských podmínkách, je třeba i zde pečlivě vybírat a zaměřit se na patřičné detaily. Spolehnout se určitě můžete na kvalitu amerických firem Osprey nebo Peak Design a ověřenou kvalitu z Čech, firmy Boll nebo Singing Rock.

Kde koupit kvalitní tašku?

Největší výběr tašek přes rameno najdete v internetových obchodech, kde jsou i příznivější ceny. Tašku si můžete v klidu osahat, prohlédnout a i s neodtrženou visačkou si ji chvíli po bytě ponosit. V případě, že jste koupili tašku, která se vám v reálu nebude líbit, můžete ji bez obav vrátit do 14 dnů a firma má ze zákona povinnost, vrátit vám peníze. Ale vybírejte pečlivě, protože odeslání balíčku stojí peníze a čas. Na co se zaměřit víte, tak vybírejte pomalu a s rozmyslem. Sice ceny značkových tašek nejsou tak závratné jako ceny batohů na cestu do velehor, ale stejně si připravte aspoň tisícovku.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Bundy proti větru

Bundy proti větru neboli “větrovky” jsou populární mezi sportovci a lidmi, kteří milují aktivní pohyb velkou řadu...
více…

Bouldermatky

Dříve, než se společně podíváme na výběr těch nejlepších bouldermatek, vysvětlíme si, co to vlastně ten, tolik...
více…

Mačky - zimní výbava nejen pro horolezce

Mačky patří k základní zimní výbavě do hor a mezi skialpinisty a horolezci se těší velké oblibě. Tato “stoupací...
více…

Vklíněnce, friendy, šrouby, skoby

Cinkání kovu zní horolezcům přímo jako oslavná symfonie. Správný horolezec se vydává na skály doslova ověnčen...
více…

Jištění a slaňování

Lezení není jen cesta nahoru, ale také bezpečná cesta dolů. Naštěstí stejně jako přibývá nadšenců pro tento...
více…

Ferraty

Zajištěné cesty - Via ferraty, to je příležitost pro sportovně nadané lidi, dostat se tam, kam dříve mohli jen...
více…

Horolezecké a skialpinistické helmy

Helma je u některých sportů pouze pro větší pocit bezpečí. To ale neplatí pro lezení v horách, na skalách a...
více…

Lezení - úvazky neboli sedáky

Lezení je krásný sport, ale má také svá rizika, stejně jako všechny adrenalinové sporty. Ta lze přitom hodně...
více…

Lezení - lezečky

Začínáte s lezením nebo naopak zvyšujete svoji výkonnost a potřebujete boty na jiný povrch? Boty na lezení nebo...
více…

Sněžnice

Milujete zimní procházky a brouzdání čerstvě napadaným sněhem? Rádi byste se podívali i do míst, kde nejsou...
více…