Tašky přes rameno

Tašky přes rameno, to jsou evergreeny mezi taškami. Muži je často nosí do práce, ženy zase do posilovny nebo na kolektivní sporty. Nebývají příliš objemné, ale vejde se do nich vše potřebné. Koupit si je můžete v unisex provedení, ale také ve vyloženě pánské nebo dámské verzi. Ve své nabídce je mají věhlasné firmy na sportovní vybavení a outdoorové aktivity.

taška přes rameno, cestování

Taška přes rameno versus batoh na záda

O všech výhodách batohu si můžete přečíst v jiném našem článku, ale zásadní rozdíl je v tom, že batoh se lépe a komfortněji nosí. V tašce přes rameno máte zase své věci ve větším bezpečí a rychleji se k nim dostanete. Tašku přes rameno více využijete ve městě a batoh je spíše do přírody, protože třeba v přeplněném dopravním prostředku bývá často batoh na obtíž. Ideální řešením je také něco mezi, když má taška odepínací popruhy, které ji umožní vzít na ramena.

Objem tašky a vnitřní organizér

Velikost tašky přes rameno většina výrobců značí písmeny, stejně jako oblečení. S (Small) je malá taška s objem klidně i pouhý jeden litr, M (Medium) střední s objemem většinou do 20 litrů a L (Large) se honosí objemem třeba i 40 litrů. Objem vybíráme samozřejmě podle účelu, ke kterému bude taška sloužit. Větší se hodí na sportovní akce, menší na nezbytnosti do práce. Ale nemusí to být vždy tak, protože mnozí i do práce nosíme spoustu věcí a třeba i notebook, který potřebuje svoji speciální a polstrovanou vnitřní kapsu. Určitě by taška měla mít přehledný vnitřní organizér a alespoň jednu uzavíratelnou vnější kapsu, do které si můžete dát třeba lístek na MHD, abyste ho nemuseli v případě kontroly zuřivě hledat ve vnitřku tašky.

Dámská nebo pánská verze

I zde je stejně jako u batohů lepší, vybrat si mezi dámskými nebo pánskými variantami. Ženy v dámském provedení najdou zářivější barvy, ale sportovní typy žen stejně zabrousí minimálně do kategorie unisex.

Sportovní nebo elegantní verzi

Tak to záleží na stylu oblékání a na tom, kam tašku budete převážně nosit. Podle toho si i vyberte materiál, který byl na výrobu tašky použit. Koupit si můžete i chladící tašku přes rameno, kterou využijete při rodinném pikniku nebo na cestu autem na dovolenou.

Značka tašky přes rameno

Tašky přes rameno vyrábí řada firem, ale ne všechny jsou stejně kvalitní. Přestože “obyčejná” taška přes rameno nemusí sedět tak dokonale jako batoh v náročných horských podmínkách, je třeba i zde pečlivě vybírat a zaměřit se na patřičné detaily. Spolehnout se určitě můžete na kvalitu amerických firem Osprey nebo Peak Design a ověřenou kvalitu z Čech, firmy Boll nebo Singing Rock.

Kde koupit kvalitní tašku?

Největší výběr tašek přes rameno najdete v internetových obchodech, kde jsou i příznivější ceny. Tašku si můžete v klidu osahat, prohlédnout a i s neodtrženou visačkou si ji chvíli po bytě ponosit. V případě, že jste koupili tašku, která se vám v reálu nebude líbit, můžete ji bez obav vrátit do 14 dnů a firma má ze zákona povinnost, vrátit vám peníze. Ale vybírejte pečlivě, protože odeslání balíčku stojí peníze a čas. Na co se zaměřit víte, tak vybírejte pomalu a s rozmyslem. Sice ceny značkových tašek nejsou tak závratné jako ceny batohů na cestu do velehor, ale stejně si připravte aspoň tisícovku.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Spacáky

Nejen batoh, ale i spacák a karimatka jsou pro turistické výlety s přespáním základ. Dnešní moderní spacáky již...
více…

Dětské sedačky

Turistika, to není jen výšlap ve skupině nebo dvojici. To jsou i příjemné chvíle s rodinou a dětmi. Jenže, ne...
více…

Skialpinistické a freeride batohy

Lyžování a snowboarding ve volném horském terénu, to jsou krásné, ale náročné sporty, které vyžadují také velmi...
více…

Běžecké batohy

Běhání je móda, radost z pohybu, udržování fyzičky, ale také absolutní relax a super sport pro utužení zdraví....
více…

Cyklistické batohy

Také patříte do velké rodiny cyklistů? Potom ať už jezdíte na horském, silničním nebo třeba elektrokole, tak...
více…

Horolezecké batohy

Hledáte kvalitní vybavení na lezení po horách? Tak to určitě sháníte pohodlné a kvalitní boty, bundu, kalhoty a...
více…

Turistické a trekové batohy

Turistika a treking, to jsou zdravé pohybové aktivity, které vyžadují zdánlivě minimum vybavení. Ale zcela...
více…

Na čem je radost jezdit? Průvodce nejlepšími skate deskami

Skateboarding není jednoduchý sport. Pokud si přejete podávat opravdu excelentní výkony, provádět dosud nezdolané...
více…

Značka tenisek New Balance letos oslavila 115. výročí

Letos uplynulo již neuvěřitelných 115 let od založení značky New Balance. Jejím zakladatelem je William J. Riley,...
více…

Ty nejpádnější důvody, proč nezanedbat cestovní pojištění

Cestovní pojištění je důležité, pokud chcete mít jistotu, že si budete moci dovolit lékařskou péči při cestě do...
více…