Lahve, termosky a termohrnky

Ať už plánujete náročný vysokohorský výstup nebo jen krátkou procházku po úpatí hor, vždy je třeba dodržovat pitný režim. A k jeho dodržování nejlépe poslouží odolné lahve, termosky a termohrnky. Ty udrží hotové nápoje nebo jen vodu k jejich přípravě horkou nebo naopak příjemně chladnou, prostě takovou, jakou zrovna potřebujete. Nemusíte se zdržovat ohříváním. A pokud plánujete jednodenní výlet, v pohodě si vystačíte i bez vařiče, protože do termosky si můžete také dopředu připravit i něco teplého k obědu či večeři.

outdoorová lahev, termoska, termohrnek, cestování

Outdoorové lahve

Lahve na turistiku, ale také na další sportovní aktivity, do zaměstnání nebo jen třeba na cestu dopravním prostředkem, to jsou už téměř legendární “nalgenky”, “hydroflasky” a “siggovky”. Že nevíte, co je? Tak se asi v oblasti outdoorového vybavení příliš nepohybujete, ale to vůbec nevadí a my vám tyto klasické kousky trochu přiblížíme. Láhev americké značky Nalgene je láhev z odolného a zdravotně nezávadného plastu, která je velmi lehká, má praktické spojení víčka s lahví a je vhodná i pro naplnění horkou vodou. A potom tu máme hydro flasky, které si často nezadají s vlastnostmi termosek, ale prodávají se v odlehčené verzi a jsou ideální pro cestování nalehko. Ty jsou z nerezu, mají úžasný design, dobré izolační vlastnosti a jsou téměř nezničitelné. Takzvané siggovky jsou také z nerezu, ale mají navíc dvě vakuově odddělené stěny, které drží teplé i studené nápoje dlouhé hodiny v ideálním stavu.

Termosky a termohrnky

Od doby, kdy byla v Americe vyrobena první termoska již uplynulo přes 100 let. A termosky jsou stále oblíbené. A to nejen mezi sportovci, ale oblíbili si je také vysoce postavení manažeři i běžní zaměstnanci. Kupujeme je pro naše děti, babičky i dědečky. Své místo mají během dovolené v hotelu i ve volné přírodě. Zkrátka, termosku měl, má nebo bude mít doma téměř každý a každý také dokáže ocenit její nesporné výhody. Díky vakuu mezi dvěma stěnami termoska udrží teplé i studené nápoje dlouhé hodiny, některé dokonce až téměř dva dny. Koupit si můžete termosku s úzkým hrdlem na pití, variantu se širokým hrdlem na jídlo nebo inteligentní termosku se silikonovým pítkem, kterou nemusíte ani otvírat, když se chcete napít. 

Termohrnek je praktická věc, kterou využijete nejen na výletech, ale také doma u televize, pokud budete mít v obývacím pokoji chladněji. Vychutnat si můžete horkou kávu nebo čaj při posezení na terase, na zahradě, ve vlaku a třeba také během procházky. Jeho výhodou jsou nejen výborné termoizolační vlastnosti, ale také jeho nerozbitnost. Termohrnek se dobře drží v ruce a je opatřen praktickým víčkem. Koupit si můžete i s neoprenovým obalem a většina má víčko se systémem Sip-It, která brání rozlití tekutiny a umožňuje pití třeba i při chůzi, běhu a jízdě dopravním prostředkem.

Doplňky k lahvím

Pokud investujete so kvalitní outdoorové lahve, termosky či termohrnku máte kromě záruky kvality také možnost, koupit si náhradní díly a praktické doplňky. Proto se již nemusíte bát, že se ztrátou například víčka budete muset kupovat celou lahev, termosku nebo termohrnek. Koupit si také můžete potřeby na usnadnění čištění těchto produktů nebo třeba nové těsnění či doplňkové sítko na čaj. 

Kde koupit outdoorovou lahev, termosku nebo termohrnek

Největší výběr lahví, termosek, ale i termohrnků a nejrůznějších doplňků najdete v ověřených internetových obchodech. Najdete zde širokou nabídku produktů od ověřených značek, které mají rozšířenou záruku, některé až na 25 let. Outdoorovou láhev, termosku nebo termohrnek si nemusíte koupit jen pro sebe, ale také jako praktický dárek, který určitě potěší nejen milovníky turistiky.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Cepíny

Cepín, tak jak ho vídáme u dnešních horolezců nemá zase tak dlouhou historii. Ještě při zdolávání Mont Blancu v...
více…

Ferraty

Zajištěné cesty - Via ferraty, to je příležitost pro sportovně nadané lidi, dostat se tam, kam dříve mohli jen...
více…

Sněžnice

Milujete zimní procházky a brouzdání čerstvě napadaným sněhem? Rádi byste se podívali i do míst, kde nejsou...
více…

Kempingové vybavení - nábytek, chladící zařízení a doplňky

Kempování, to nejsou jen výlety a vodní radovánky. To jsou také chvíle, kdy si chcete pohodlně posedět, popovídat a...
více…

Elektronika pro outdoorové aktivity

Elektronika v outdoorové výbavě na horské výšlapy a pobyty mimo civilizaci není pouze symbol toho, že jste jejími...
více…

Doplňky ke stanům, servis a impregnace

Bezproblémový pobyt ve stanu, bivakovacím vaku nebo pod stanovým přístřeškem, to není jen o nákupu vysněného typu a...
více…

Bivakovací (žďárské) vaky

Nocování ve stanu s sebou přináší řadu výhod, ale pokud cestujete nalehko, můžete využít k přespání ve volné...
více…

Stany, stanové a plážové přístřešky

Nocování v kempu, ve volné přírodě nebo na vyhřáté mořské pláži s sebou přináší postavení malého mobilního...
více…

Vaření na cestách - nádobí

Vařit si v kempu nebo na vyhrazených a povolených místech ve volné přírodě, to není jen nutnost. To je i silný...
více…

Nože - jednoduché, multifunkční nebo nářaďové

Říká se, že každý správný muž má u sebe nůž. Totéž by mohlo platit také u outdoorové výbavy. Vždy by měl...
více…