Městské a notebook batohy

Chodit po městě s kabelkou a notebookem v druhé ruce nebo nosit v kabelce notebook je velice nepraktické. Proto nejen muži, ale ženy volí k pěší cestě po městě praktický batoh. Šetří si tím ruce, ramena a záda, a navíc designový batoh ke sportovnímu oblečení je prostě in. Ale jaký vybrat, aby byl tak akorát, hezký, praktický a nejlépe nafukovací? Poradíme vám s výběrem, ale také s tím, kde takový úžasný batoh koupit.

mětské batohy, batohy na notebook, batohy

Objem a hmotnost batohu

Batoh do města by neměla být rozhodně velká krosna, která se hodí na na několikadenní výlet do přírody. Ve městě vám bude stačit maximálně 30 litrů objemu a často i méně. Samozřejmostí je volit odlehčený materiál, protože již sama chůze po městě je náročná, tak proč si ji ještě ztěžovat těžkým batohem. Praktický je batoh, který má rozšiřitelný objem, protože v něm můžete odnést i věci, se kterými jste před cestou nepočítali (třeba neplánovaný nákup...).

Značka batohu

Kvalitní batohy vyrábí řada renomovaných firem, a pokud plánujete batoh pravidelně a často používat, určitě volte známější a ověřenou firmu. Přečtěte si recenze majitelů vámi vybraného batohu. Mezi známé a ověřené firmy patří americká firma Osprey, držitelka několika ocenění prestižních outdoorových magazínů, původně americká a dnes celosvětová firma Black Diamond, která má své patentované inovace na outdoorové vybavení a samozřejmě pokud dáváte přednost českým výrobcům, tak je zde kvalita přímo z Čech, firma Boll. Zapomenout nesmíme ani na ověřenou německou kvalitu, firmu Deuter, která je zároveň nejstarší firmou, která vyrábí batohy.

Vstup

Vstup je pro městský batoh velmi důležitá věc, protože město není příroda, kde se vám do batohu podívá maximálně liška nebo medvěd. Vstup do městského batohu může být rolovatelný, což umožňuje praktické zvětšení batohu. 

Praktické vychytávky

Velmi praktickou a zároveň zabezpečující vychytávkou jsou uzamykatelné zipy, strečová kapsa na láhev s vodou, ale také oddělená kapsa na notebook, telefon a také velmi používaný klip na klíče a přihrádka na brýle. I městský batoh by měl mít pláštěnku, přestože ve městě je možnost déšť přečkat třeba v útulné kavárně nebo obchodním centru. 

Prodyšný, ale nepromokavý materiál

Městský batoh by měl mít určitě kvalitně polstrovaný a prodyšný zádový systém, polstrované a prodyšné ramenní popruhy, které některé firmy dělají v odepínací formě, což je praktické, když budete střídat nošení na zádech venku, s nošením v ruce v místech, kde by vám batoh na zádech překážel (metro, autobus apod.). Potom jsou ale důležitá madla na přenášení, abyste nemuseli nosit batoh podpaží.

Organizér a počet komor

Městské batoh se vyrábějí jedno nebo dvoukomorové a všechny by měly mít i praktický vnitřní organizér, který vám usnadní hledání přenášených věcí.

Kde koupíte kvalitu a za rozumné peníze?

Největší výběr městských batohů a batohů na notebooky najdete v internetových obchodech, kde jsou i příznivější ceny. Ale lepší je, batoh si v kamenné prodejně vyzkoušet! Prohlédnout si jeho organizér, batoh zapnout a nastavit popruhy a chvilku si s batohem po prodejně pochodit. A vybírejte pečlivě! Sice správnou volbu městského batohu většinou neprověří tvrdé povětrnostní podmínky, ale i tak mít zničený notebook, mobil či cenné doklady není nic příjemného. Navíc, ve městě se vyplatí investovat nejen do moderních technologií, ale i do zabezpečení cenností a do pěkného designu.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Sandály

Určitě nám dáte za pravdu, že pohodlné sandály patří mezi nejoblíbenější boty u žen i u mužů. Rádi si je...
více…

4 nejčastější chyby při výběru pracovní obuvi

Máte doma kvalitní pracovní boty? Že ne, případně je nepoužíváte? Chyba! Rozhodně se vyplatí mít minimálně...
více…

Kde koupit kvalitní spodní prádlo?

Spodní prádlo je typ oblečení, který nepatří mezi ty nejčastěji kupované. Nicméně, pokud si už spodní prádlo...
více…

Rozchod neznamená jen odstěhování ex partnera, ale také jeho výmaz ze sociálních sítí!

Dříve se říkalo rozchod od stolu a od lože, nyní by to chtělo dopsat, že i od sociálních sítí. Jak je dnes...
více…

Manželství není stále procházka růžovým sadem, ale vyplatí se na něm pracovat

Mnozí si myslí, že když dva lidé spolu žijí delší dobu v jednom bytě, je to jako manželství. Ale není! A i po...
více…

Platonická láska má svá úskalí, ale i velmi příjemné pocity

Platonická láska je emocionální vztah mezi dvěma lidmi, do kterého však nevstupuje pohlavní ani erotický prvek. Je to...
více…

Vztah je o dvou lidech, zkuste se na něj podívat i z druhé strany

Ve vztahu je to vždy o dvou, ačkoliv často máme tendenci myslet spíše na sebe a vztahovat věci k sobě. Zkuste se...
více…

Jak se stát atraktivním mužem?

Mají to nebo nemají ženy jednodušší? Nanesou si make-up, upraví vlasy, nalakují nehty, něco pěkného si obléknou,...
více…

Jak najít vhodného partnera? Buďte šťastni sami se sebou!

Najít si správného partnera je často obtížné z mnoha důvodů. Možná jsme vyrostli v rodině, kde nebyly vzory...
více…

Ideální věkový rozdíl mezi partnery a statistika rozchodů

V otázce věkových rozdílů má společnost často problém. Společnost někdy sama se sebou bojuje, aby dokázala...
více…