Pláže v Goa Indie

V Indii naleznete podél dlouhého pobřeží mnoho zátok a zálivů, které mají nádherné pláže v jižní i severní Goi. Každé zákoutí má svůj šarm a je jiné. V husté zeleni kolem pobřeží najdete rybářské vesničky s vysokými bílými kostely a domy s červenými střechami. 

Pláže v Goa Indie

Na sever od hlavního města Panaji naleznete pláže, které jsou ve většině případů lemovány útesy. Mezi ty nejznámější pláže patří Candolim, Calangute, Baga, Anjuna a Vagator. Pro romantiky je zde malá pláž Palolem.

Mezi nejnavštěvovanější pláž v jižní Goa je Canasulim. Tato pláž je ideální i díky svému dopravnímu spojení a blízkosti letiště. Na pláži Majorda si zase užijete mnoho srandy a výborného jídla. Pláž Majorda má mnoho restaurací, v kterých můžete ochutnat jídla, jako jsou čerstvé mořské ryby, sečuánské speciality i bifteky. K ubytování je zde nabízeno mnoho možností. Od luxusních hotelů až po levné chatky. I když je koupání je na této pláži bezpečné, dbejte raději rad pobřežní hlídky, protože mořské spodní proudy mohou být nebezpečné.

Na Goa naleznete i malou rybářskou vesničku Colva, která se v posledních letech stává oblíbeným cílem nejen místních lidí, ale i turistů. Naleznete u ní dlouhou, jemným pískem porytou pláž, která je plná malých plážových restaurací, které vám nabídnou vynikající indické jídlo. Restaurace jsou otevřeny až do noci. Pokud zde budete v neděli, tak zažijete na této pláži večerní párty s hudbou a tancem. Samozřejmě se nárůst popularity této oblasti odrazil i v nabídce ubytování.

Pokud milujete a chcete si užít klid, je pro vás jako stvořená pláž Benaulim. Stále je to turisty ještě neobjevené místo. Můžete zde lenošit celý den u moře, a pokud dostanete žízeň nebo hlad, můžete si objednat u asistenta restaurace a jídlo nebo nápoj vám donesou až k lehátku. Tato pláž bývá zaplněna lidmi večer, kdy všichni pozorují západ slunce nad Arabským mořem. Je to nezapomenutelný zážitek. V sobotu ale velice nepravidelně na této pláži bývá párty. Na pláži naleznete i restaurace, které vám nabídnou výlety za poznáním vnitrozemí Goa. Hned vedle hlavního vstupu na pláž naleznete i masážní salon, kde si můžete také pěkně zarelaxovat. Ve vesnici budete mít k dispozici rychlý internet, a dobře fungující směnárnu.

Vagator je písečná pláž, která je lemovaná kokosovými palmami. Najdete u ní malou, malebnou vesničku s levným jídlem a ubytováním. Tato pláž je určena pro milovníky rušného života, neboť každou sobotu se zde konají bujaré plážové párty. Candolim je pláž v provincii Bardez a nachází se u ní pěkná, malá rybářská vesnička. S příchodem turistů zde vzniklo mnoho restaurací.

Agonda je pláž pro samotáře. Je to tři kilometry dlouhá pláž, která je celá pokrytá jemným pískem. Zde na této palmami lemované pláži se zastavil čas. Cca 300 m od moře tu naleznete i vesničku Agonda se starým kostelem. Královna pláží – tak se říká pláži Calangute, která je jednou z nejznámějších pláží v celém Goi. Tato pláž je dlouhá sedm kilometrů a naleznete na ní největší turistické resorty a hotely. Zhruba kolometr od pláže najdete vesnici Calangute, která má portugalský kostel sv. Alexe.

Pláž Mobor je velice čistá a krásná. Byl sice na ní vybudován luxusní hotel, ale zůstala i nadále přístupná veřejnosti. K dispozici máte lehátka i plážové deštníky. Návštěvníky tohoto luxusního hotelu tvoří převážně ruská klientela a tí pádem ceny odpovídají této skutečnosti.

Palolem je malý záliv ve tvaru půlměsíce, a je zakončen na obou stranách útesy. Pláž Palolem je známá svými krásnými západy slunce. Pláž je relativně daleko od přeplněných pláží střední Goa. Dopravit se do zálivu můžete veřejným autobusem, který vyjíždí z náměstí v Margao. Pojedete sice cca hodinu, ale cesta se opravdu vyplatí. Pokud budete mít štěstí, tak uvidíte i delfíny. Na pláži objevíte i restauraci, který nabízí velký výběr jak indických jídel, tak i evropských jídel.

Baga je další pěkná pláž, kde najdete i mnoho hotelů. Zhruba 22 km od Panaji je písčitá pláž Anjuna, která se proslavila zejména Full Moon Rave Parties, které trvají celou noc. Návštěvníky této pláže zde láká i středeční bleší trh, kde mají možnost sehnat velmi zajímavé předměty. Směřují sem překupníci a prodavači suvenýrů z celé Indie, a tak zde můžete seženat cokoliv Velmi se vyplatí smlouvat. Prodavači nasazují vysoké ceny. Týká se to hlavně koření, které je zde několikanásobně dražší než na obyčejném trhu.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Sport /zábava/ v Indii

Mezi nejoblíbenější sport Indů je kriket. Indové jsou tímto sportem přímo posedlí. Hrají ho jak malé...
více…

Dillí /Delhi/ - hlavní město Indie

New Dillí je hlavním městem v Indii a po Bombaji je to druhé nejvíce zalidněné město v Indii.  Se svým...
více…

Tradice a svátky v Indii

V Indii se po celá staletí dodržuje řada, pro Evropany nepochopitelných zvyků a obřadů. Některé z nich jsou až...
více…

Doprava v Indii

Z ČR se do Indie dopravíte nejlépe letadlem. Vystoupíte na letišti v Mumbaji zhruba po 7 – 11 hodinovém letu – dle...
více…

Kuchyně v Indii

Tato země má vynikající kuchyni. Zde můžete neustále ochutnávat jak pokrmy připravené z darů moře i velké...
více…

Náboženství v Indii

Náboženství se stalo v Indii neodmyslitelnou součástí každodenního života místních lidí. V Indii je hlavním...
více…

Indie

Indie je sedmá největší země na světě. Tato země má rozlohu 3 287 590 kilometů2. Se svou více jak miliardou lidí...
více…

Sluneční brýle na sport a venkovní aktivity

Kvalitní sluneční brýle spolehlivě ochrání oči při venkovních sportovních aktivitách a toulkách přírodou. A to...
více…

Léto je tu, vyrazte do přírody!

Příroda dělá s naší duší hotové zázraky. Využijte krásné letní počasí a vyrazte do přírody sami, se svou...
více…

Unikátní hotel s deštným pralesem v Dubaji

Hotel s vlastním bazénem? Ale hotel s vlastním lesem, to už bude unikát! Budují ho v Dubaji a nebude to ledajaký les,...
více…